Ana Sayfa > Forum
Konu Başlığı Gönderen Email Adresi Yayınlanma Tarihi Cevapla
Özel Kuvvetlere... Oguz Solak oguzsolak38yahoo.com 25/10/2012 - 4:11:22 AM oku
ÖZEL KUVVETLERE YAPILAN İKİNCİ ÇUVAL OLAYI MI?

Son yapılan operasyonlar, Özel kuvvetlere yapılan ikinci çuval olayı mı ? Bir Ordunun en gizli belgelerine ulaşmak bu kadar kolay mı? Ortanın altı zeka seviyesindeki insanların bile, üfürükten bir senaryo yazarak Devletin en gizli belgelerine ulaşmaları mümkün mü .Farz edelim ki ben görevimi kötüye kullanan birisiyim ve o mahrem bölgede arama yaparken teknolojik bir nesne koydum veya tanık olduğum bilgileri karşı tarafa aktardım. Kim olacak bunun sorumlusu. Daha da vahimi o çok gizli bilgilerin uçtuğundan haberiniz olabilecek mi. Orada görev yapan insanların kapasite sorunumu var yoksa biz mi Ordumuzu göklere çıkardık. İç veya dış düşman operasyonlarına bu kadar dayanıksız bir ordumuz varsa, vay halimize diye bu millet düşünmez mi. TSK bu devletin ve milletin en büyük teminatıdır. Bu milletin gözünde Türk Ordusunu Güçsüz bırakmaya veya güçsüz göstermeye kimsenin hakkı yoktur. Diyeceğim şu ki;
Kendi teknolojinizi üretmez iseniz, askeri fabrikalara teknik personel alırken , kişinin teknik bilgi ve tecrübelerinden daha önce yüksek seviyede İngilizceyi şart koşarsanız maalesef olacağı budur. Teknolojiyi üretemeyen ve teknolojiyi ileriyi seviyede kullanmasını çözümleyemeyen bir kurum veya kuruluş, değil yabancı devletlerin üç beş tane çapulcunun bile oyuncağı olabilir. Onun için karşı istihbarat için teknolojiyi sınırlamak yerine, teknolojiyi her ne pahasına olursa olsun kendisi üretmeli ve ileri uzmanlık seviyesinde analizlerini yapabilmeli ve kullanmalıdır. (bu konuyu Genelkurmay Başkanlığına ilettiğimi de belirtmek isterim.) saygılarımla.28-aralık-2009
Oguz Solak—A.Ü. İkt. Fak.Uluslararası ilişkiler Ögr.

Bu Konuya Verilen Cevaplar
Gönderen Email Adresi Gönderdiği Tarih

..Yeni Konu Ekle.. ..Konuları Göster..