Ana Sayfa > Forum
Konu Başlığı Gönderen Email Adresi Yayınlanma Tarihi Cevapla
acı ama gerçek oguz solak -oguzsolak1@mail.com 29/12/2005 - 6:57:18 AM oku
ACI AMA GERÇEK
Acımasız bir biçimde; insanların ve fikirlerinin yok edildiği bir zaman diliminde yaşıyoruz. Aynı fikirleri savunduğunuz insanlar bile sizi ezip geçmekten zevk alıyorlar. Eğer önerdiğiniz fikirler, saldırgan değilse köşe başındakiler sizi fark etmiyorlar bile. Yıllarca; Sivil savunma refleksi yüksek, milliyetçi bir kardeşiniz olarak, bir Sanayici olarak TÜRK dünyasına hizmet edebilmek için ufak tefek Öneriler sundum. Kimlere sundum; devletin önemli kurumlarına, gazete köşe yazarlarına, siyasetçilere, Türk fikir hayatına katkıda bulunanlara ve Dünya Türklerine. Samimi olarak şunu söylemek istiyorum ki; önerilerime ilgiyi sadece Büyük devlet ve siyaset adamı rahmetli Alparslan Türkeş ,Türkiye dışında yaşayan Türkler ve devletimizin bazı güzide kurumları gösterdi. Ve göstermekteler.
TÜRK DÜNYASININ SAVUNUCUSU gazetelerden ve köşe yazarlarından kurumlarından, vakıflarından övgü yada yergi alamadım.Umarım bu sözlerim Yanlış anlaşılmaz ve saygısızlık etmiş olmam. Niyetim sadece sessiz çoğunluğa tercüman olmaktır. Birbirimize değer vermenin önemini belirtmektir.
17-06-2005 tarihli bir gazetemizin başlığı aynen şöyle: 1918 DEN BETER.
Gazete; teşhislerini çok doğru olarak koymuş. Ancak burada hata kimde tespiti yapılmamış. Hepimiz hatalıyız. Burada asıl suçlu biziz. Birbirimize sahip çıkmıyoruz. Birinci önceliğimiz, temizliğe kendi evimizden başlamak olmalıdır. Bugün Türk devletlerini lokma gibi parçalayan tarikatların yada cemaatların, STK ların en önemli silahı, kandırdıkları insanlara sahip çıkmalarıdır.
Aynı gazetemize ve değerli yazarlarına bir öneride bulundum. Madem ki Dış politikamızdan memnun değiliz öyleyse BİLGİLENDİRME bakanlığı kurulsun diye. Belki önemli bir şey olmayabilir ancak ,birbirimize sahip çıkmak açısından " e-postanız elimize ulaştı." diyebilirdiniz. Birkaç kelime ve bir tuşa basmak zamanınızı almaz. Gönül alırsınız. Ama ne mümkün! Türkçülüğü savunan insanlar veya kurumlar arasında paylaşım yok, iletişim yok,uygulama yok. Yani biz birbirimizi adam yerine dahi koymuyoruz.
Bugün, çalışkan ve tertemiz fabrikatörlerin yarısından çoğu, dini motifleri kullanan bir liderin peşinden gitmektedirler. NEDEN BİLİYOR MUSUNUZ. Çünkü bu insanlar Türk dünyasına, eğitimine hizmet ettiklerini zannediyorlar. Halbuki karanlık çıkarlara hizmet ediyorlar. Kim aydınlatacak bu insanları? BİZ Mİ? Biz o kadar kibirliyiz ki ,birbirimize sahip çıkamadığımızın farkında bile değiliz. ACI ama GERÇEK.
Ayrıca Türkiye de (bunlara makyavelist mi, sabetay mı, oportünist mi, sahtekar mı yoksa başka bir şey mi dersiniz size kalmış.) bazı insanlar var. Bunlar her hareketin, her hükumetin içinde söz sahibi oluyorlar, TÜRK devletinin,silahlı kuvvetlerinin ve istihbarat teşkilatlarının altını oyuyorlar. Hafızamız güçlü olsun ve bu tip insanları hiç unutmayalım. TÜRK olmak istiyorsak, böyle bir iddiamız hevesimiz var ise birbirimize sevgimizi ve saygımızı ispat edelim. Saygılarımla.
OGUZ SOLAK---SANAYİCİ 18-06-2005---KAYSERİ

Bu Konuya Verilen Cevaplar
Gönderen Email Adresi Gönderdiği Tarih

..Yeni Konu Ekle.. ..Konuları Göster..