Ana Sayfa > Forum
Konu Başlığı Gönderen Email Adresi Yayınlanma Tarihi Cevapla
Türkleri yok sayamazsınız oguz solak -oguz@oguzsolak.com 29/12/2005 - 7:16:01 AM oku
Türkleri yok sayamazsınız.
Aradan geçen yıllar da anladım ki Türkler ,birbirlerine çelme atmayı ve ülke çıkarlarını kollayanları YOK saymayı ve tasfiye etmeyi bir alışkanlık haline getirmişler.
Çelme atarak birbirimizi oyalarken Türk ,Türkiye ,vatanseverlik maskesi altında açık veya gizli soros destekli gazeteler, enstitüler, fikir vakıfları kuruluyor. Değer verdiğimiz insanları da başlarına geçirerek toplum mühendisliği yapıyorlar. Kendi sorumluluklarımızı bir başkasına yüklemeden ülke meselelerin de katılımcı , sorgulayıcı ve denetleyici olmalıyız. Olmazsa ne olur ? SOROS tipi operasyonların içine düşmemiz kaçınılmaz olur. Buna bir misal vermek istiyorum. Hiçbir kalkınmış ülkede bilim insanlarını parti başkanı dolayısıyla devlet başkanı yapmak için uğraşmazlar. Biz katılımcı olmadığımız, fazla okumadığımız, sorumluluklarımızı başkalarına yüklemeyi kurnazlık saydığımız, gerekli olanı yapmadığımız , gereksiz olanları da yapmaya çalıştığımız için bir bilim insanını parti başkanı ,dolayısıyla devlet başkanı yapmaya çalışırız.
Bu alış verişten TÜRKİYE zararlı çıkar. Hem bilim insanından oluruz hem de devletin başına deneyimi az birini getirmiş oluruz. Türk devletinin başına geçecek şahsiyetin adaletli, ahlaklı, askeri ve politik dehası olması yetmez. Aynı zamanda Dünyada ki bütün TÜRKLERE sahip çıkacak kadar merhametli, basiretli, estetik duyguları gelişmiş olmalıdır. Ülkeyi tek adam gibi değil ,kurumları ile bir ekip halinde yönetmelidir. Cesaretli olmalıdır. Türk gibi yaşamalı ,çocuklarını Türkiye de okutmalı,kendisini Türk hekimlerine emanet etmeli , Türk Silahlı Kuvvetlerine inanmalı, Türk milli istihbaratına güvenmelidir.
Allahuekber dağlarında donarak ölen 90 bin şehidimizin cesaretini düşünün. Mustafa Kemal Paşanın Conkbayır da, vatanı uğruna gözünü kırpmadan düşman silahlarının ateşi altındaki müthiş cesaretini düşünün. İçinizde bir sızı oluşmuyorsa size söyleyecek bir sözüm yok. İçinizde bir sızı oluşuyorsa lütfen herkes sorumluluk sahibi olsun. çelme atmak gibi, birilerini kahramanlaştırarak üzerindeki sorumlulukları devretmek gibi yanlış alışkanlıklarımızdan vazgeçelim.
Sizlere ulaştırmaya çalıştığım yazılarımda hep TÜRK insanının dolayısıyla TÜRK DEVLETİNİN , SİLAHLI KUVVETLERİNİN ,İSTİHBARATININ daha güçlü olması için yapıcı eleştiri ve çözüm önerilerim var. Yaşadığım sürece de devam edecek . Çok değerli insanlarımıza ve dünyanın birçok yerindeki Türklere ulaştırdığım
yazılarıma sizlerden cevap bekliyorum. Birbirimizi görmezden gelmekten artık vazgeçelim. Bakın, 1987 yılında sayın Ergün Göze nin yazılarıma karşılık daktilo ile yazılmış ,posta ile gönderilmiş mektupları var. 2005 yılındayız Ergün Göze Beyefendiye gene yazılarımı gönderiyorum ,iletişim bir tuşa basmak kadar kolaylaşmasına rağmen tık yok. Bu kadar mı birbirimizden ayrıştık?
Yazma ve fikir üretme kabiliyeti olan , VATAN SEVGİSİ HER ŞEYİN ÜZERİNDE olan herkesin, çözüm önerilerini, korkusuzca kamuoyuna aktarmalarını istirham ediyorum. Meydanı boş bırakmayalım . Bu meydan boş kaldığı anda ya TÜRK düşmanları ile doluyor yada Türk düşmanlarına alet olan TÜRKLERLE doluyor. Saygılarımla. 28-aralık-2005

Bu Konuya Verilen Cevaplar
Gönderen Email Adresi Gönderdiği Tarih

..Yeni Konu Ekle.. ..Konuları Göster..