Ana Sayfa > Forum
Konu Başlığı Gönderen Email Adresi Yayınlanma Tarihi Cevapla
TÜRK MİLLETİ oguz solak -oguzsolak38@yahoo.com 5/1/2006 - 6:10:30 AM oku
TÜRK MİLLETİ
Daha fazla kalkınmak için, daha mükemmeline ulaşmak için birçok şeyden şikayetçi olabiliriz, bu bir motivasyondur. ANCAK bir şartla: Şikayetimizin yanında olabilir bir çözüm önerisini de mutlaka getirmeliyiz. Önerilerimizi yılgınlığa uğramadan İlgili kurumlara iletmek ,onlara yardımcı olmak, onları motive etmek durumundayız. Örneklerini daha sonraki yazılarımda vereceğim, adı sanı çok büyük kurumlarımızın, vakıflarımızın yada şahsiyetlerimizin çoğunun içinin FOS , faaliyetlerinin çoğunun göstermelik olduğunu biliyorsunuz. Ama ne olursa olsun bunlar hepimizin dir. Bunlar işe yaramaz diye terk etmek olamaz Hem şikayet ve tespitlerimizi yapacağız hem çözüm önerilerimizi sunacağız hem yeniden yapılandıracağız hem de aksayanlara sahip çıkıp ,Türk düşmanlarına oyun alanı bırakmayacağız.
Geri kalmamıza dış düşmanlarımızı sebep göstermek sorumluluklarımızdan kaçmak olur. Onlar her zaman vardı ve var olacaktır. Bunu peşinen kabul etmemiz gerekiyor.Ülkemizin içeride ve dışarıda zor durumda kalmasının ana sebepleri içeriden kaynaklı. Bu sebepleri ortadan kaldırma iradesi gösterirsek üç-beş tane dış düşmanımız bize vız gelir tırıs gider.
Düşüncelerimizin altyapısında sorunlar var. Bu sorunlar ufak tefek hatalar. İrade gösterdiğimizde tekrarlanmayacak hatalar yapıyoruz ve bir şey olmaz zannediyoruz. Misal olarak, trafikte yaptığımız ve bir şey olmaz dediğimiz hatalar gibi bunlar bir gün büyük bir yıkıma dönüşüyorlar. Nedir bu ufak ama bir toplumun bütününü zayıf düşüren hatalar: sorumluluklarımızı bilmemek, kurallara uymamak , doğru bilgi kaynaklarına ulaşmamak, kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek gibi vs..eğilimler.
Herkes kendi hesabına, bu gibi hataları yapmayacağına dair bir irade gösterse inanın bu ülke ertesi gün kalkınma hamlesini başlatmış olur. İyilikte içimizde kötülükte içimizde sadece her birimizi iyi yönde motive edelim.Ancak, Japon insanının çalışkanlığı gibi örnekleri çok yanlış buluyorum. Bilirsiniz psikologlar, çocuğunuza başka çocukları örnek göstermek gibi bir yanlışa düşmeyin ,onları başarısızlığa itersiniz derler. Bilmesine biliriz de bir türlü uygulamayız. Aslında hepimiz vatanımızı ve milletimizi çok seviyoruz ama bu sevgiyi sürekli kılmak sorumluluk ve hassasiyet ister.
ÇÖZÜM OLARAK: Kabul edelim ki ülkemizin içinde bulunduğu sorunlar tek tek hepimizin hatalarından kaynaklanmaktadır. Her birimiz ( kendi iç dünyasında ) dürüstlükle bu basit hataları yapmama iradesi göstermelidir. Ancak bu temel üzerine ürettiğiniz eğitim-öğretim ,maliye,savunma, güvenlik, dış ve iç politikalar vs.. uzun ömürlü olur. Yoksa herkesin bir şeyleri tırtıklamak gibi bir düşünce alt yapısına sahip olduğu toplumlarda hiçbir sistem başarılı olamaz. Her birimizin ‘ bir irade ‘ göstererek TÜRKİYEYİ dünyanın en güçlü ülkesi yapması, bu vatan ve millet uğruna emek ve hayat verenlere VEFA borcudur.
Unutmayınız, yaşam hakkımıza el uzatıldığı her şart altında DERİN TÜRK MİLLETİ her zaman var olacaktır. Saygılarımla. 4-ocak-2006
oguz solak-sanayici-kayseri


Bu Konuya Verilen Cevaplar
Gönderen Email Adresi Gönderdiği Tarih

..Yeni Konu Ekle.. ..Konuları Göster..